Юридична консультація

Навігація

Меню

Головна
Задати питання
Дошка пошани
Про проект

Пошук

Відповіді за рубрикою
Відповіді за фразою
Відповіді за юристом

Юристи

Каталог юристів
Особисті дані
Реєстрація юристів
Платні консультації

Матеріали

Авторське право
Адміністративне право
Антимонопольне з-во
Банкрутство
Бухгалтерський облік
Зовнішекон. діятельність
Цивільне право
Громадянство
Житлове право
Земельне право
Конституційне право
Податкове право
Нерухомість
Нотаріат
Пенсійне з-во
Приватизація
Сімейне право
Страхування
Судочинство
Трудове право
Кримінальне право

Зареєстровані юристи


Логін:

Пароль:



Вихід



Адміністратор


Вебмайстер


Керівник проєкту

Иммиграционный проект - IMMIGRO. Канадские новости, иммиграция в Канаду


Рекламно-інформаційна газета Фортуна


 

Користувальницький пошук , результати пошуку внизу сторінки
Повернутися до Головної сторінки Задати питання Знайти Написати листа адміністратору сайта Додати до "Вибранного"

Рубрика: Трудове право
Запитання №12023 від 2006-06-29 12:11:25



Доброго дня шановні юристи, я маю бажання звільнитися з робочого місця за 1-н день але мені відмовляють у цьому + потрібно відробити 2 неділі, чекати я невзмозі ажде годую свою сім`ю (дружина та 9 ти місячний син), працюю у Державному казначействі. порадьте будьласка як бути? та нормативні акти. Дуже вдячни за допомогу!
Артем - Україна - Дніпропетровськ

 

Відповідь № 1
Нажаль, Кодексом законів про працю передбачено, що вимаєжте попередити власника не пізніш ніж за два тижні до звільнення, однак статтею 38 КЗпП передбачено й звільтнення без дотримання цього терміну:"У разі, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу (переїзд на нове місце проживання; переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість; вступ до навчального закладу; неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком; вагітність; догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною-інвалідом; догляд за хворим членом сім'ї відповідно до медичного висновку або інвалідом I групи; вихід на пенсію; прийняття на роботу за конкурсом, а також з інших поважних причин), власник або уповноважений ним орган повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник."
Також радила б Вам перед звільненням використати відпустку - останній денб відпустки буде вважатися днем звільнення!

Юрчишина Наталія Іванівна Написати подяку юристу

 

Відповідь № 2
СОгласно ст. 38 КЗоТ Украины, двухнедельный срок не применяется и работодатель обязан уволить работника в указанный им день в следующих случаях невозможности продолжать работу: переезд на новое место проживания; перевод мужа или жены на работу в другую местность; вступление в учебное заведение; невозможность проживания в данной местности, подтвержденная медицинским заключением; беременность; уход за ребенком до достижения им четырнадцатилетнего возраста или ребенком-инвалидом; уход за больным членом семьи в соответствии с медицинским заключением или инвалидом 1-й группы; выход на пенсию; принятие на работу по конкурсу, а также по другим уважительным причинам.

Ващенко Марина Сергеевна Написати подяку юристу

Всі права захищені. Адвокатське об'єднання "Юридичне бюро "Крижанівський та партнери"
© 2003-2009
 

Украинская баннерная сеть

   Украинский портАл 911 - Виртуальная правовая помощь Виртуальная Юридическая Консультация в России